День захисника України

День захисника України 
Споконвіку 14 жовтня люди відзначали християнське і народне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. 
За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця з’явилася перед людьми та покрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.
 
З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Божа Матір Покрова вважалася покровителькою запорозьких козаків. Головним храмом на Січі був Покровський. Козаки, ідучи у похід, брали з собою образок Покрови як священний оберіг.
 
У 1942 році на свято Покрови було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня відзначається як день УПА.
 
З 2014 року згідно з наказом Президента України Петра Порошенка цей день визнано як День захисника України.
 
Вшановуючи традиції, 13 жовтня у нашій школі відбулося свято до Дня захисника України. Протягом дня лунали вітання та щирі побажання нашим хлопцям, вчителям та працівникам школи.
 
Щоб не залишити нікого без уваги, дівчата під керівництвом Юлії Олегівни, вчителя трудового навчання і образотворчого мистецтва у молодших класах, робили своїми руками вітальні листівки. Цими листівками та теплими словами ми привітали усіх чоловіків нашої школи.
 
Не залишилися без уваги і наші хлопці. У кожному класі дівчата привітали їх гарними словами, теплими побажанням та приємними подарунками.
 
Слід відмітити, що протягом усього дня працювало наше шкільне радіо “
128FM“. Слухаючи нашу станцію, ми дізналися багато цікавої інформації про свято Покрови, українське козацтво та сучасне свято захисника України. Лунали привітання та пісні від дівчат для хлопців, наших майбутніх захисників. 
До Дня захисника України учні виготовили для наших воїнів ляльки-мотанки. Ці обереги були відправлені у зону АТО для українських солдат, які зараз знаходяться у гарячих точках і відстоюють право на мирне життя і свободу.
Сьогодні ми дуже вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідній землі. Ми дякуємо солдатам України, які зараз перебувають у зоні АТО. Нехай ваші сила і мужність завжди опираються на любов та підтримку рідних і близьких людей. Міцного здоров’я, успіхів і надійного тилу! Нехай вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого! А найголовніше – швидше повертайтеся живими і здоровими, бо вдома вас люблять і чекають!
З Днем захисника України!!!

20151012_115950 IMAG0788 IMAG0789 IMAG0790 wZ0QAe8iplM